Стівен Кові (Stephen Covey)
Стівен Р. Кові (Stephen R. Covey), всесвітньо відомий фахівець у сфері лідерства та менеджменту, лектор і консультант, автор кількох відомих праць, народився в місті Солт-Лейк Сіті (штат Юта, США) 24 жовтня 1932 року. Помер 16 липня 2012 року в Айдаго Фоллз (Айдаго, США).
Стівен Кові здобув широке визнання після виходу в світ книги «Сім звичок високоефективних людей» 1989 року. Ця книга, що розійшлася тиражем більше ніж 25 млн. примірників, стала за версією видання Chief Executive «найвпливовішою книгою ХХ століття про бізнес». Щоправда, її автор любив підкреслювати, що у цій праці не має оригінальних ідей, і що засади, які у ній викладено, містяться чи не у всіх релігіях світу. Втім, саме Стівен Кові одним із перших дав нам чітку та доступну систему втілення споконвічних людських прагнень у реальність. Мільйони людей по всьому світу, слідуючи настановам д-ра Кові, приходили до розуміння цінності безперервного самовдосконалення, вчилися не підкорятися обставинам, визначали найважливіші життєві цілі та пріоритети, усвідомлювали, що істинного успіху можна досягли лише у ситуаціях, коли вигоди отримують усі сторони.
Своєрідним продовженням «Сьомої звички» стала книга «Восьма звичка», яку Стівен Кові присвятив «смиренним та мужнім людям, найвеличнішим серед нас, котрі на власному прикладі доводять, що лідерство — це вибір, а не посада». За словами самого Кові, цим він хотів сказати, що шлях до величі відкритий абсолютно для всіх людей; а щоб успішно його пройти потрібно поєднати у собі талант, пристрасть та совість, знайти власну та неповторну індивідуальність та допомогти це зробити іншим.
Ідеї Стівена Кові щодо лідерства, командної роботи та тайм-менеджменту взяли на озброєння тисячі компаній з цілого світу (серед яких чимало фірм із переліку Fortune 500). У багатьох компаніях світового рівня Кові працював у якості тренера. Д-р Кові був співзасновником FranklinCovey — компанії, що пропонує рішення із втілення запропонованих ним підходів до управління.
В одному зі своїх інтерв’ю [5] на запитання, що заважає сучасним організаціям адекватно реагувати на виклики, Кові відповів: «Коріння проблеми у тому, що у більшості компаній на першому плані менеджмент, а не лідерство. Хоча мусить бути навпаки — головувати повинно лідерство, в основі якого моральна влада»; при цьому він визначив моральну владу, як «свободу вибору, що завжди базується на моральних засадах і майже завжди потребує жертв».
Стівен Кові здобув ступень бакалавра наук з ділового адміністрування в Університеті Юти (University of Utah), отримав MBA в Гарвардському університеті, і звання доктора релігійної освіти в Університеті Брігама Янга (Brigham Young University). Був членом міжнародного братства «Пі Капа Альфа» (Pi Kappa Alpha). Більшу частину життя Кові пропрацював в Університеті Брігама Янга, де був професором кафедри організаційної поведінки та бізнес-менеджменту.
Нагороди
Серед численних нагород д-ра Кові — нагорода Коледжу імені Томаса Мора «За безперервне служіння людству», а також нагорода імені У.М. Макфілі (W.M. McFeely), яку призначає Міжнародна асоціація менеджменту за особливий внесок у розвиток освіти та управління. Втім, за словами самого Стівена Кові, батька дев’яти дітей, найціннішої для нього стала нагорода «За батьківство». «На моє найглибше переконання — все розпочинається із родини, — сказав він. — Довіра і надійність, відповідальність і ініціативність; якщо цього не має в сім’ї, не буде і в організації». А ось як визначив Кові своє ставлення до слави: «Загалом, слава та визнання — це ознаки успіху. Але успіх настільки ефемерний і миттєвий, що насправді його просто не існує. Найцінніша для мене річ — це можливість зробити у щось внесок, хай навіть і невеликий. Натомість визнання для мене абсолютно нічого не означає…».
Інші нагороди:
У 1994 році Кові отримав міжнародну та національну премії за особливі досягнення в галузі бізнес-лідерства. У 1998 році — премію Сикха за внесок у справу миру. У 1999 році було присвоєно звання «оратор року».
Цитати Стівена Кові
Довіряючи людям, ви надсилаєте їм сигнал, що бачите не лише те, що знаходиться на поверхні (скажімо, якісь результати), але також й те, що приховано від очей, а саме — їхні потенціал та цінність.
Подеколи ми починаємо відчувати безвихідь або навіть й приреченість; інакше кажучи, опиняємося у ролі жертви. Я називаю це віктимізмом. Віктимізм позбавляє нас майбутнього. Махатмі Ганді належать чудові слова: “Ми самі повинні стати тими змінами, які прагнемо побачити у світі”.
Здатність до самоаналізу, совість, свобода волі та творча уява — це чотири дари, якими наділено кожну людську істоту. Саме це дає нам найвищу свободу — здатність робити вибір, реагувати та змінюватися.
Особисто я переконаний, що навіть одна людина може стати каталізатором змін у будь-якій ситуації чи організації. Така особистість — це дріжджі, які тягнуть вгору цілу буханку. Аби стати лідером-реформатором потрібні візія, ініціатива, терпіння, повага з боку інших, стійкість та віра.
Те, чим ми насправді є, говорить про нас набагато красномовніше, ніж будь-що, що ми говоримо або робимо.
Завдання менеджменту у тому, щоб якнайефективніше піднитися по драбині успіху. Натомість, ціллю лідерства є визначити — біля якої стіни потрібно поставити драбину.
Більшість людей не в змозі гармонічно спланувати своє життя тому, що не потрудилися визначити, що є для них є насправді важливим.
Наш характер в основному складається із наших звичок. Саме вони — послідовні, часто не усвідомлені схеми, котрі постійно, день за днем, спонукають нас бути тими, ким ми є.
У нашому житті є три константи — це зміна, вибір та принципи.
Ми не продукт того, що сталося з нами в минулому. Ми маємо здатність робити вибір.
Технологія потужна та корисна лише тоді, коли вона є служницею, а не господарем.
Кохати означає діяти.
Посилання
Сторінка Стівена Кові на Wikipedia (англ.) («Управление компанией», №2, 2006)- Офіційна сторінка Стівена Кові (англ.)
- Сторінка компанії FranklinCovey (англ.)
- Книги Стівена Кові на Amazon.com (англ.)
- “Путь к величию открыт для всех” (Интервью со Стивеном Кови)
- Д-р Кові на “Відео.Менеджмент.com.ua”